ΔημοσίευσηΘέμα: Ράλι Monza   Ράλι Monza Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 2:39 am

Ράλι Monza

Τα αστέρια έλαμψαν

Ο Sebastien Loeb κέρδισε τον Valentino Rossi στο Ράλι Monza

Ράλι Monza Rossim5big

Το Ράλι Monza ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής με όλα τα πληρώματα να απολαμβάνουν ένα εξαιρετικό τριήμερο διασκέδασης στην Ιταλία. Τα λαμπρά αστέρια που πήραν μέρος στον αγώνα έκαναν τη διαφορά καθώς ο Sebastien Loeb και ο Valentino Rossi κυριάρχησαν στις 9 ειδικές του Ράλι.

Μεγάλος νικητής ήταν ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής WRC, Sebastien Loeb με το Citroen DS3. Ο Γάλλος οδήγησε χαλαρά και ήρεμα για να χαρίσει θέαμα στους θεατές, αλλά παράλληλα κοίταξε να «καθαρίσει» και τη νίκη. Κέρδισε τις 6 από τις 9 ειδικές διαδρομές του Ράλι και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου για μια ακόμα χρονιά φέτος.

Ράλι Monza Loebm7500x333

Στη δεύτερη θέση της γενικής τερμάτισε ο αγαπημένος των Ιταλών, Valentino Rossi. Ο Ιταλός με ένα Ford Fiesta RS το οποίο έφερε τα διακριτικά του Marco Simoncelli και το νούμερο 58 εκτός των άλλων, ήταν εντυπωσιακά γρήγορος και στους 4 τροχούς. Τερμάτισε τον αγώνα 24 δευτερόλεπτα πίσω από τον Loeb και κέρδισε 2 ειδικές διαδρομές. Ο Rossi έκανε ότι μπορούσε για να κερδίσει τον Loeb, ωστόσο μετά τη δεύτερη ημέρα παραδέχτηκε πως μόνο αν τον έπαιρνε ο ύπνος τον Γάλλο θα μπορούσε να τον κερδίσει.

Στην 3η θέση τερμάτισε ο Rinaldo Capello με Citroen DS3, ενώ λίγο πιο πίσω έμεινε ο Perico με Citroen C4. Ο Dani Sordo με το Mini ήταν επίσης ένα από τα αστέρια του αγώνα και τερμάτισε στην 5η θέση, ενώ ο Davide Brivio, manager του Rossi ολοκλήρωσε τον αγώνα με τον Roberto Brivio στην 7η θέση. Ο πιστός φίλος του «Γιατρού» ο Uccio πήρε μέρος στον αγώνα αλλά τερμάτισε στην 31η θέση, ενώ ο Andrea Iannone ήταν μόλις στην 67η θέση με ένα Peugeot 207 S2000. Στην τελευταία θέση έμεινε ο Graziano Rossi, πατέρας του πολυπρωταθλητή.

πηγη msfree.gr
ANAR
Moderator
Moderator
ANAR

Ηλικία : 45

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ράλι Monza   Ράλι Monza Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 8:52 am

Ράλι Monza
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Nίκη στη Monza για τον Τεό Έλληνα
» Monza Rally Show 2012

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
SCOOBYLAND :: ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ-